موزاییک پرسی در ابعاد 30*30 و 40*40

در فرهنگ ما ایرانیان حیاط یکی از مهم ترین بخش های خانه محسوب می شود و در ذهن ما خاطرات زیبا و ماندگاری از دورهمی هایی که در حیاط برگزار می کردیم نقش بسته است. فضای سبز و زیبایی حیاط تاثیرات مثبتی را بر روی ذهن و افکار ما می گذارد و حس آرامش را در ما ایجاد می کند. یکی از قسمتهایی که درمعماری حیاط مهم است موزاییک می باشدکه در این قسمت موزاییک پرسی و نحوه تشخیص موزاییک مرغوب را توضیح می دهیم.

 

موزاییک پرسی

 

موزاییک پرسی به کف پوشی می‌گویند که متراکم و فشرده است، در واقع نوعی بتن است که فشردگی خود را یا از روش لرزش و یا از روش فشار پرسی به دست می‌آورد. این فشار توسط ماشین آلات پرس با فشار ۱۶۰bar انجام می گیرد و موزاییک متشکل از سیمان، ماسه، پودر سنگ، سنگ دانه، و آب می‌باشد که در ابعاد و طرح‌های مختلفی موجود است.

 به‌ طور کلی موزاییک شامل دو لایه می‌شود:

1) لایه زیرین یا نارین:

 این لایه نسب به لایه رویه دارای ضخامت بیشتری می‌باشد و وظیفه تحمل فشار را نیز عهده دار است. و مانند لایه رویه از سیمان ،آب و ماسه تشکیل شده است.

2) لایه رویه و یا رنگ موزاییک: 

این لایه که نقش و نگار سطح موزاییک را تشکیل می‌دهد از ترکیبات دانه بندی شده و رنگی، آب، پودر سنگ و سیمان تشکیل شده است.

 

خصوصیات و ویژگی های موزاییک پرسی

 

ویژگی موزاییک پرسی

 

موزاییک های پرسی به شکل دولایه تولید می شوند به لایه رویین نیز رنگ موزاییک گفته می شود این لایه از سیمان و سنگ ریزه های ریز تشکیل شده است و اما به لایه زیرین نیز نارین می گویند که همان بتن پایه است و به دلیل استحکام و مقاومت زیادی که دارند در برابر یخ‌زدگی و سرما و باران و … نیز کمتردچار خرابی و آسیب می شوند .

این موزاییک ها دارای قابلیت نانو شدن می باشند. موزاییک پرسی به دلیل  ویژگی هایی که توضیح دادیم درحیاط و معابر شهری و … استفاده می شود.

مزایای موزاییک پرسی:

  • دارای استحکام و مقاومت بالا
  • مقاوم در برابر یخ زدگی و فرسایش طبیعی
  • قابلیت نانو شدن

چگونه موزاییک پرسی مرغوب را تشخیص دهیم؟

 

موزاییک پرسی مرغوب

 

انواع مختلف موزاییک پرسی نیز در بازار وجود دارد و خیلی از ما هنگام خرید و انتخاب آن دچار سردرگمی می شویم و نمی توانیم موزاییک با کیفیت را از نامرغوب به راحتی تشخیص دهیم .

در این قسمت نکاتی مهم را درباره موزاییک خوب و با کیفیت توضیح داده تا انتخابی درست در زمان خرید داشته باشید .وقتی که می خواهید موزاییک بخرید به ظاهر آن توجه کنید موزاییک های باکیفیت ترک مویی نیز ندارند و همچنین لبه های آن ها نیز نباید دندانه دندانه باشد و درصورتی که  موزاییک پرسی دچار لب پریدگی نیز شده  باشد باید دقت شودکه طول لب پریدگی بیشتر از ۴ میلیمتر نباشد و همچنین  اگر سطح موزاییک نیز پوسته پوسته شده باشد نشان دهنده بی کیفیت بودن آن می باشد .

در صورتیکه موزاییک را با آب شسته وسپس در آن سوراخ هایی نیز ایجاد شد نباید سوراخ ها روی سطح موزاییک از نیم متری دیده شود.

موزایک پرسی 30*30

موزایک پرسی 40*40

Call Now Buttonتماس با موزاییک تک تهران